Перез: Навивачите на Челси? Имаше 40 луѓе пред Стемфорд Бриџ


Додека зборуваше за Суперлига, претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез меѓу другото кажа и: „Варијанта со реформи од УЕФА не нè убедува. Ни форматот кој ...
| | веќе видена | слични

„Гардијан“ пишува за плановите и за реакциите за првата сезона во фудбалската лига на Англија пред 133 години, весникот во 1957 година објави дека „во рамките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Извршниот директор на Интер, Бепе Марота изјави дека во времето на пандемијата на коронавирусот, приходите паднале толку многу што платите на играчите ...
| | веќе видена | слични

УЕФА засега ја доби војната со најбогатите и најголемите фудбалски екипи кои ја формираа Суперлигата која по 48 часа беше запрена, но бурата не се стивнува. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник сугестира на тоа дека Реал Мадрид би можел да се соочи со „одмазда“ од страна на УЕФА поради инволвираноста на првиот човек на клубот, ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека вложувањата на Пике изминативе неколку години во одредени бизнис зделки му донеле таков профит што би го направиле првиот фудбалер милијардер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 189 | | | веќе видена

Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ ги повлече зборовите се циганчи, циганштија, циганштење и други, п о реакцијата од Ромите за навредливите ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перез: Навивачите на Челси? Имаше 40 луѓе пред Стемфорд Бриџ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: