Перез: Невозможно е да се купат Мбапе и Халанд без Суперлигата


Додека зборуваше за Суперлига, претседателот на Реал Мадрид Флорентино Перез меѓу другото кажа и: „Варијанта со реформи од УЕФА не нè убедува. Ни форматот кој ...
| | веќе видена | слични

„Гардијан“ пишува за плановите и за реакциите за првата сезона во фудбалската лига на Англија пред 133 години, весникот во 1957 година објави дека „во рамките ...
| | веќе видена | слични

УЕФА засега ја доби војната со најбогатите и најголемите фудбалски екипи кои ја формираа Суперлигата која по 48 часа беше запрена, но бурата не се стивнува. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник сугестира на тоа дека Реал Мадрид би можел да се соочи со „одмазда“ од страна на УЕФА поради инволвираноста на првиот човек на клубот, ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека вложувањата на Пике изминативе неколку години во одредени бизнис зделки му донеле таков профит што би го направиле првиот фудбалер милијардер ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Суперлигата експресно се распадна како проект, но голем дел од врвните фудбалери и тренери веднаш потоа ги насочија погледите кон новиот проект на УЕФА за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На експерти од земјава им е даден налог да се следат сите публикации и студии за вакцините на АтраЗенека, во смисла на тоа дали може да се даваат и на помлади ...
сите 610 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. По завршувањето на средбата, претседателот Пендаровски ќе ...
сите 265 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
сите 260 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перез: Невозможно е да се купат Мбапе и Халанд без Суперлигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: