СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ГОТОВИ: Во Грција ќе се патува со таков документ или со негативен ПЦР, најави Филипче

Министерот за здравство д-р Венко Филипче најави дека Македонија веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 722 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
3 копии

Многу малку или под десет отсто од вкупниот број КОВИД-пациенти поставени на инвазивна вентилација успеале да се излечат. На хируршките клиники во моментов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помалку од 10% од вкупниот број на пациенти со КОВИД кои биле поставени на респиратор успеале да се излечат. Најмладиот пациент кој починал на респиратор имал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 224 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНИРАНИТЕ СЕ ГОТОВИ: Во Грција ќе се патува со таков документ или со негативен ПЦР, најави Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: