Фирма од Скопје отпадот од инфективна клиника го фрлал на недозволено место во Карпош

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Ј.С. од с. Шишево, општина Сарај и против правно лице од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија уапсија шестмина полицајци вработени во полициската станица Куршумлија, како и еден пензиониран ...
| | веќе видена | слични

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Зрењанин, по наредба на основниот јавен обвинител, го уапсиле Д.З. роден 1985 година од тој град, поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
3 копии

Полицијата во Кичево поднесе кривична пријава против Р.Џ.(50) од Охрид, вработен во шпедиција, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични

МВР во денешниот полициски билтен информира дека директор во ФЗЦ „11-ти Октомври“ не евидентирал влез и излез во книговодството и така на друго лице му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 365 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно организираше двочасовен протест под мотото „Доста е, излези за Македонија“. Во Скопје беа блокирани дел од ...
сите 49 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирма од Скопје отпадот од инфективна клиника го фрлал на недозволено место во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: