Секој работник во САД треба да добие платено отсуство за да се вакцинира, рече Бајден


Претседателот ги повика работодавците во сите сојузни држави да им дозволат на работниците да се вакцинираат без да губат пари од платата Денес постигнавме ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во говорот по повод 100 дена од почетокот на претседателскиот мандат изјави дека Америка не сака ескалација во ...
| | веќе видена | слични

"САД повторно одат напред, Америка е подготвена за полетување", рекол американскиот претседател Џо Бајден во своето прво обраќање до Конгресот по речиси 100 ...
| | веќе видена | слични

„Америка се врати, повторно се движи напред“ изјави американскиот претседател Џозеф Бајден во во своето обраќање пред двата дома на американскиот Конгрес, по ...
| | веќе видена | слични

Во говорот Бајден ги нагласи достигнувањата на неговата администрација во ширењето вакцини за борба против смртоносниот вирус од кој починаа повеќе од половина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џо Бајден изјави дека Америка повторно оди напред во својот прв говор во Конгресот, при што претстави пакет од 1.800 милијарди долари за семејства и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секој работник во САД треба да добие платено отсуство за да се вакцинира, рече Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: