Германија на чекор да ги забрани автомобилите по 22 часот

Документот, што бил достапен исклучиво на јавниот сервис АРД, предвидува оние кои прележале ковид-19да бидат ослободени од ограничувањата според Законот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ги повика Германците да ги прифатат ограничувањата поврзани со пандемијата на коронавирусот што стапи на сила на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На луѓето кои се целосно ревакцинирани против коронавирусот наскоро може да им се отстранат одредени ограничувања, изјави денеска германската министерка за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на Германија подготвува нацрт-закон со кој на вакцинираните лица ќе им се дадат некои привилегии, како ослободување од карантин по враќањето од ...
| | веќе видена | слични

Во Германија од ноќеска, на полноќ, стапија на сила измените во Законот за заштита од инфекции, што на федералните власти им овозможуваат автоматско воведување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 504 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Дигитализацијата на царовска ќе има негативен ефект кон учениците и наставниците, велат од од партијата. - Протестот е на ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија на чекор да ги забрани автомобилите по 22 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: