Грците имаат вишок од АстраЗенека, им ги нудат на младите од 30-39 години

3 копии

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска испрати покана до постарите Грци да се вакцинираат, проценувајќи дека двоумењето околу примањето на вакцина е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За помалку од 24 часа, на првиот ден, се пријавија околу 100.000 млади на возраст од 30 до 39 години и веќе се закажани 200.000 термини за вакцинација со Астра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од доцна синоќа, граѓаните во Грција кои се на возраст од 30 до 39 години и се регистрирани за дигитално издавање здравствени рецепти, почнаа да добиваат смс ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од спроведени над 2.870.000 вакцинации во Грција, со првата доза се вакцинирани 2.025.00 граѓани, односно 19,3 отсто, додека пак 845.000 лица, односно осум ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако се придржуваме до нашиот план, на крајот на мај, можеме да се доближиме до пет милиони, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на почетокот од денешната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Трајно намалување од 100 на 55 отсто на авансот за данокот за сите физички лица и од 100 на 80 проценти за правните лица кои вршат професионална дејност, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 490 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 484 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците имаат вишок од АстраЗенека, им ги нудат на младите од 30-39 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: