47 починати и 627 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

13 копии
6 копии
2 копии

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 30 пациенти, а од 3.034 тестирања регистрирани се 447 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 359 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 343 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 245 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 461 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

47 починати и 627 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: