Пред Велигден јагнешко тешко се наоѓа, цените на зелените пазари повисоки

Во пресрет на Велигден традиционално цените на зелените пазари се повисоки, а тешко се стигнува и до јагнешко. Недостигот од јагнешко е поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Традиционално пред секој верски празник пpазарџиите ги билдаат цените. И за овој Велигден граѓаните се жалат дека цените повторно се високи. За оние кои сакаат ...
| | веќе видена | слични

Во моменти кога малопродажната цена на шише зејтин урива рекорди, Владата се уште размислува дали да интервенира со помош на домашните производители на ...
| | веќе видена | слични

Последните години климатските промени, проследени со суша, мразеви и многу дождови, како и болестите негативно влијаат врз приносите во пчеларството. Таква е и ...
| | веќе видена | слични

После десетина години, младиот кромид од Башино Село оваа година има цена од која одгледувачите се задоволни. Врзопот е 300 денари, цена која не е постигната ...
| | веќе видена | слични

Цената на лебот е многу чувствителна тема, па затоа не е чудно што ниту еден од мелничарите или поголемите фурни, не сакаше јавно да одговори на прашањето на ...
| | веќе видена | слични

На една седмица пред големиот верски празник Велигден, цените на кичевскиот зелен пазар се нешто повисоки од претходниот период, додека понудата е просечна и ...
| | веќе видена | слични

Порастот на цените ќе ги остави полупразни трпезите за пролетните празници. Нови цени имаат имаат лебот, шеќерот, овошјето и зеленчукот. Додека ние секој ден ...
| | веќе видена | слични

Башиноселци, најголемите одгледувачи на млад кромид во Македонија, годинава се задоволни од откупната цена. После десетина години, оваа, за прв пат се пофалија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 192 | | | веќе видена

Советот за општи работи на Европската унија се согласи за примена на ревидираната методологија за проширување во процесот на пристапните преговори со Црна Гора ...
сите 326 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред Велигден јагнешко тешко се наоѓа, цените на зелените пазари повисоки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: