Дојран и Македонска Каменица имаат по 14 активни случаи


4 копии

Во земјава се смирува епидемиолошката состојба со Ковид-19 и не е детектирана друга форма на вирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 29. април 2021 (ИНПРЕС) – Мора да сме сите свесни и со сопствен пример имајќи ја предвид сопствената одговорност да постапиме така како што треба во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство Венко Филипче најавува дека на пунктовите за масовна вакцинација што треба да профункционираат во уште шест градови од вторник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Венко Филипче, министерот за здравство, денеска пред медиумите рече дека по празниците ќе започне имунизирање на населението против Ковид-19 со можност на ден ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека кинеските вакцини во Македонија ќе пристигнат утре. Меѓу 5.000 и 7.000 вакцини на Фајзер ќе пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични

Министерот Филипче заедно со вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров, на детската клиника ја примија донацијата-медицинска опрема од словачката ...
| | веќе видена | слични

Не може секогаш владата да носи тешки или лесни мерки, или нешто помеѓу, а граѓаните да не се вклучат самите, со своите постапки и со сопствена одговорност. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втората доза за вакцинираните со „Спутник В“ стигна во Скопје. Од Министерството за здравство велат дека изминативе неколку дена стигнале вкупно 20.000 дози од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 344 | | | веќе видена

По Манчестер Сити, вечерва ќе го дознаеме вториот финалист во овосезонската Лига на шампионите, а тоа ќе се случи по реванш пресметката помеѓу Челси и Реал ...
сите 222 | | | веќе видена

Битиќи: Трговските објекти во недела ќе може да работат во една смена, а работниците ќе добиваат 100 отсто повисока дневница Во изминатите неколку години ...
сите 123 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дојран и Македонска Каменица имаат по 14 активни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: