Кузеска: Поддршка од над 9 милиони денари за угостителите со шестиот пакет мерки


Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични

Над 20 илјади фирми поднеле барања за добивање на субвенции за плати за месеците февруари и март. Од УЈП велат дека кај најголем дел е утврдена комплетноста во ...
| | веќе видена | слични

По тринеделена пауза, од денеска угостителите повторно ги отворија кафеаните и кафулињата за гости. Овој пат само во отворените делови, односно на терасите на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска беше во работна посета на општина ГостивАр каде што оствари средби со сопственици на компании од ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на условите за новата кредитна линија „Ковид 4“ преку Равојната банка, наменета за угостителите и другите загрозени дејности, потпретседател на ...
| | веќе видена | слични

Парите кои државата им ги вети на граѓаните со ниски примања со четвртиот пакет мерки, а не ги добија, треба да бидат исплатени до крајот на мај. Собранието по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска најави дека следната недела во Собранието ќе биде доставено законско решение за финансиска поддршка на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На последната владина седница е сменет претставникот на Владата во акционерското собрание на акционерското друштво во државна сопственост „Еурокомпозит“ и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Србија од денес почна пријавувањето на полнолетните граѓани за финансиска помош од државата во износ од 60 евра во динарска противредност, јави допсиникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел на бојкот, дел на настава - вака помина денешниот ден во неколку училишта во земјава. Родителите кои го поддржуваат бојкотот велат дека притисоци има, но ...
сите 233 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов попладнево го нарече Гоце Делчев голем бугарски револуционер и македонски војвода. Тој попладнево на Фејсбук го ...
сите 91 | | | веќе видена

Професорката Весна Јаневска прашува за какви корекции станува збор кога министерката Мила Царовска вели дека дигиталните учебници, меѓу другото, се потребни за ...
сите 128 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 202 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата ...
сите 108 | | | веќе видена

Првата вакцина против Ковид 19 на регионалниот пункт во Штип ја прими 92 жител на истокот, а најстариот пријавен за имунизација е стогодишник. Граѓаните кои ...
сите 243 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кузеска: Поддршка од над 9 милиони денари за угостителите со шестиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: