Талат Џафери го опомена Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла


Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи 40 – та седница на која ќе бидат поставувани пратенички прашања. Седницата ќе се одвива според ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјава за медиумите кажа дека нечуено е што претседателот на собранието Талат Џафери им го одзема правото на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера беше многу релаксирачки ден за мене заради тоа што имав шанса да ги презентирам сите успеси што ги постигнав во изминатиот период како министер за ...
| | веќе видена | слични

„За“ гласаа само пратениците на Алијанса и Алтернатива кои ја поднесоа иницијативата, а пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата уште на почетокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието попладнево не ја прифати иницијативата на Алијанса за Албанците и Алтернатива, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, за отповикување од функцијата на министерот ...
| | веќе видена | слични

„Министерот Спасовски ја “преживеа” интерпелацијата, “јунаците” кои бараа отповикување на Спасовски повторно избегаа од Собранието“, вака политичкиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 436 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 502 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Реакција од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Дигитализацијата на царовска ќе има негативен ефект кон учениците и наставниците, велат од од партијата. - Протестот е на ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талат Џафери го опомена Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: