Македонските граѓани на вакцинација и во Бугарија

3 копии

Хаос денеска се случуваше на вакциналните пунктови низ Скопје. Граѓани со закажан термин чекаа цел ден на ред, за да на крајот не добијат воопшто вакцина ...
| | веќе видена | слични

Познатиот бугарски филантроп д-р Милен Врабевски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека македонските граѓани од денеска ќе можат да закажуваат термин за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Од средата затворени се три пунктови за брзо тестирање на коронавирус во поликлиниките низ Скопје. Причината за ваквата одлука е немањето на материјал за ...
| | веќе видена | слични

Нема брзи тестови за Ковид-19 во пунктовите во скопските поликлиники. Од здравствен дом ни потврдија дека последните три дена поради немање на материјали за ...
| | веќе видена | слични

Во Подгорица, одговорот на граѓаните на вакцинација е исклучително мал, бидејќи во моментов е достапна само „АстраЗенека“, а се очекува ситуацијата да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 624 | | | веќе видена

Во Македонија опстојува оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
сите 532 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските граѓани на вакцинација и во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: