Со отпад од Инфективната клиника предизвикале загрозување на животната средина, следуваат кривични

Две лица од Скопско организирале транспорт на повеќе пратки со отпад од Инфективната клиника до заштитната зона на бунарското подрачје „Нерези Лепенец“ во ...
| | веќе видена | слични

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија уапсија шестмина полицајци вработени во полициската станица Куршумлија, како и еден пензиониран ...
| | веќе видена | слични

Припадници на Министерството за внатрешни работи во Зрењанин, по наредба на основниот јавен обвинител, го уапсиле Д.З. роден 1985 година од тој град, поради ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
3 копии

Полицијата во Кичево поднесе кривична пријава против Р.Џ.(50) од Охрид, вработен во шпедиција, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ...
| | веќе видена | слични

МВР во денешниот полициски билтен информира дека директор во ФЗЦ „11-ти Октомври“ не евидентирал влез и излез во книговодството и така на друго лице му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со отпад од Инфективната клиника предизвикале загрозување на животната средина, следуваат кривични

Од:
До кого (е-маил):
Порака: