Заев: Преку иновативни решенија Владата вложува во развојна економија

Премиерот Зоран Заев, обраќајќи се на панел-дискусијата на тема: „Со инвестиции во иновации до одржлив економски раст“, во организација на Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични

Здружението за социјални иновации „АРНО“ апелира до сите граѓани кои имаат идеја или постоечки бизнис со кој се нуди решение за некаков општествен или еколошки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за Иновација и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На јавниот повик за дигитализација на земјоделството, во Фондот за иновации пристигнале 39 иновативни предлог решенија. Колку од нив ќе го делат буџетот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров денеска ќе го промовираат јавниот повик за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Вкупно 706-те пристигнати апликации до Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) во моментов се наоѓаат во фаза на претселекција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Посветеноста на компаниите за постојан развој, придонесува за поквалитетни и поконкурентни производи и услуги, создавање нови работни места и економски раст и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 646 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

За посета на угостителските објекти, црквите, кината и театрите, трговските центри и моловите, за фитнес центрите, училиштата за танц, за домовите за стари ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше воведно обраќање на состанокот на проектните партнери и претставниците од министерствата за надворешни ...
сите 248 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 76 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Преку иновативни решенија Владата вложува во развојна економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: