Кривичните пријави против скафандер пратениците распределени кај обвинител


Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
| | веќе видена | слични

Спикерот Талат Џафери нема да дозволи ВМРО-ДПМНЕ да формира повеќе пратенички групи во парламентот како што највува лидерот на партијата Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Најавите на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе формираат повеќе пратенички групи во законодавниот дом, различно ја толкуваат останатите народни избраници во Собранието. По ...
| | веќе видена | слични

 По ваквата најава на Мицкоски, Џафери рече дека методите на дејствување кои значат поголема моќ за блокада, треба да се напуштат за Собранието да почне да ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски на денешната прес-конференција, од спикерот побара шестиот пакет на економски да го стави на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ размислува за нова блокада на Соранието. Ваквата можност вчера лично ја најави опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Тој најави дека во партијата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор меѓу лидерите на двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Нема правен основ пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да формираат повеќе пратенички групи, објасни денеска собранискиот спикер Талат Џафери откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор на лидерите на двете најголеми парламентарни партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 344 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривичните пријави против скафандер пратениците распределени кај обвинител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: