Српски научник открива зошто сака да прими различни вакцини

Пандемијата на коронавирусот ќе заврши, вели г ерманскиот виролог Кристијан Дростен. Тој нагласи дека заштитата на слузницата ќе биде намалена идната зима, па ...
| | веќе видена | слични

Германскиот вирусолог Кристијан Друстен изјави дека по две убоди сме скоро целосно заштитени од коронавирусот, но дека тоа е ограничено на време. Дростен рече ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен доживеал срцев удар кога се срушил во текот на натпреварот против Финска на Европското првенство, изјавил докторот на ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 385 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 169 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српски научник открива зошто сака да прими различни вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: