За уште една недела продолжени рестриктивните мерки


Бројот на ново заразени за една недела е намален за 33,8%, информираше министерот за здравство Венко Филипче нагласувајќи дека и покрај сè, граѓаните треба да ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Македонската православна црква – Охридска Архиепископија денеска преку соопштение повика на одговорност и почитување на зададените мерки од здравствените ...
| | веќе видена | слични

Од рано утринава се отворени и летните тераси во рестораните и кафулињата кои периодов ќе работат до 20 и 30 часот... Боемска улица повторно се разџагори, по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека верските лидери по повод празниците Велигден и Рамазан Бајрам ќе треба да обезбедат редари задолжени за ...
| | веќе видена | слични

Боемска улица повторно се разџагори, по три неделен клуч пак се слушна музика од кафеаните, угостителите ги отворија своите тераси, а граѓаните го искористија ...
| | веќе видена | слични

Тоа било договорено на последната средба од која, како што потсети, произлезеле и обврската да апелираат до граѓаните максимално да ги почитуваат превентивните ...
| | веќе видена | слични

„Денес имаме под 500 новозаразени, а притисокот во болниците продолжува да опаѓа“, изјави денес министерот за здравство, Венко Филипче. Според него, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од 5 ...
сите 376 | | | веќе видена

ПОЧНА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА По пристигнувањето на 200.000 кинески вакцини од компанијата Синофарм, од денеска во Македонија почнува масовната вакцинација на ...
сите 98 | | | веќе видена

По повеќечасовно убедување и преземање мерки попладнево околу 18 часот полицијата го лиши од слобода Д.Г. од селото Вељуса, откако денеска во 08:15 часот во ...
сите 316 | | | веќе видена

Фудбалерот од средниот ред на ПСЖ, Марко Верати се пожали дека бил навреден од судијата Бјорн Кујпер, вели дека арбитарот од Холандија во два наврати му рекол ...
сите 205 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 199 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 339 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ) и Советот ...
сите 161 | | | веќе видена

Специјализираното противпожарно возило со скала вредно 1, 7 милиони евра кое треба да го добие скопската бригада ги скара град Скопје и опозиционерите. Од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За уште една недела продолжени рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: