Статистика објави колку изнесувала просечната плата во февруари

Во Србија во февруари годинава просечната плата изнесуваше 62.280 динари (529 евра), додека просечната плата со даноци и придонеси била 85.864 динари (729 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на наставниците и соработниците во високообразовните установи во Македонија во академската 2020/2021 година е 4.288, соопшти Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од вкупниот број наставници и соработници, 3 074 или 72 проценти се наставници и 1 214, т.е. 28 отсто се соработници во наставата. Бројот на наставнички и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Компјутерското програмирање и консултантски услуги повторно се најдоа на врвот на листата на највисоки просечни плати исплатени во февруари годинава Фирмите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 296 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 186 | | | веќе видена

Утре со почеток од 15 часот македонската репрезентација го игра клучниот меч од кој зависат многу работи за посакуваниот пласман во нокаут фазата на Европското ...
сите 511 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Статистика објави колку изнесувала просечната плата во февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: