Кој ја има највисоката просечна плата од 70.942 денари?!

Во Србија во февруари годинава просечната плата изнесуваше 62.280 динари (529 евра), додека просечната плата со даноци и придонеси била 85.864 динари (729 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на наставниците и соработниците во високообразовните установи во Македонија во академската 2020/2021 година е 4.288, соопшти Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од вкупниот број наставници и соработници, 3 074 или 72 проценти се наставници и 1 214, т.е. 28 отсто се соработници во наставата. Бројот на наставнички и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Компјутерското програмирање и консултантски услуги повторно се најдоа на врвот на листата на највисоки просечни плати исплатени во февруари годинава Фирмите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ја има највисоката просечна плата од 70.942 денари?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: