На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 952 пациенти, слободни кревети има

10 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 952 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Многу малку или под десет отсто од вкупниот број КОВИД-пациенти поставени на инвазивна вентилација успеале да се излечат. На хируршките клиники во моментов ...
| | веќе видена | слични

Помалку од 10% од вкупниот број на пациенти со КОВИД кои биле поставени на респиратор успеале да се излечат. Најмладиот пациент кој починал на респиратор имал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмладиот пациент кој бил ставен на респиратор во земјава имал 23 години. Министерот за здравство Венко Филипче, на денешното прифаќање на донацијата од 100 ...
| | веќе видена | слични

За жал, помалку е 10 проценти од вкупниот број на пациенти кои беа поставени на инвазивна вентилација, односно на респиратори, успешно се изборија со болеста, ...
| | веќе видена | слични

И млади пациенти со ковид-19 завршуваат на респиратор, под десет проценти од вкупниот број на пациентите со ковид-19 во земјава кои биле поставени на инвазивна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.334 и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со албанската министерка за Европа и надворешни работи, Олта Џачка, утре под покровителство на министрите ...
сите 337 | | | веќе видена

Сите граѓани на Република Северна Македонија, треба да знаат дека Шпанија е цврсто посветена на влезот на нивната земја во Европската Унија. Ние го ...
сите 419 | | | веќе видена

Властите на Израел не планираат да го запрат нападите во Појасот Газа. Воздушни и ракетни напади имаше во текот на целиот ден. „Израел нема да ја запре ...
сите 200 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 105 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 3 | | | веќе видена

Од куќата на европскиот фудбал денеска ги објавија двајцата главни делители на правдата за финалето во Лигата на шампионите, како и Лига Европа. Лига на ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 952 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: