Регионален проект „Намалување на нерегуларната миграција во ЕУ преку зајакнување на капацитетот на структурите“

Обезбедување соодветен придонес за подобра и поквалитетна соработка меѓу земјите од Западен Балкан, со заедничка цел насочена кон намалување на илегалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавната научна установа Хидробиолошки институт Охрид и Здружението за екологија ЕКОМЕНЛОГ од Охрид се во фаза на имплементација на проект во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на образовниот капацитет за управување со ризиците од ненативните и инвазивни видови во регионот на Западен Балкан (Албанија, Босна и Херцеговина, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Климатските промени се мултипликатор на ризик и влијаат на економиите, животната средина и општествата во Југоисточна Европа на сложени начини, се вели во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребата од дишење чист и здрав воздух ги обедини организациите, експертите, но и одредени поединци во борбата заснована на солидарност во рамки на кампањата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионален проект „Намалување на нерегуларната миграција во ЕУ преку зајакнување на капацитетот на структурите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: