33% од новозаразените со корона имаат над 60 години, доминира британскиот тип


Во неделниот извештај за состојбата со ковид во земјава, за периодот од 12 до 18 април, Инстутутот за јавно здравје бележи намалување на новозаразни и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Словенија, 15 лица починале во последните 24 часа како резултат на Kовид-19, а потврдени се уште 398 новозаразени, што е значително помалку од 807 колку штo ...
| | веќе видена | слични
14 копии
9 копии

Изминатите 24 часа во КОВИД-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 768 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, додека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 1.334 и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„На редовната утринска координација со директорите на ковид центрите разговаравме за моменталната состојба со бројот на примени и хоспитализирани пациенти“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

33% од новозаразените со корона имаат над 60 години, доминира британскиот тип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: