ИЈЗ: Намалување од 24,3% на бројот на новозаразени во споредба со претходната недела

Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје за периодот од 12 до 18 април 2021, тестирани се вкупно 21.763 материјали во лабораториите во кои се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Австралија до 15 мај ќе ги прекине сите директни патнички летови од Индија поради големиот број на лица заразени со коронавирусот во земјата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралија ќе ги суспендира директните патнички летови од Индија до 15 мај, поради зголемениот број на заболени од коронавирус, изјавил премиерот Скот Морисон. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 661 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЈЗ: Намалување од 24,3% на бројот на новозаразени во споредба со претходната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: