Ќе извади ли некој кеш за акциите во Реплек: Што ќе си купи со тие 3,9 милиони евра?

За денеска е закажана јавната берзанска аукција на акции за продажба на голем пакет во коj се вкупно 1.783 акции од Реплек. Овие акции се 6,88 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Јованка Јолеска Поповска директор на Прокредит Македонија е унапредена на позиција Член на Надзорниот одбор на ПроКредит Холдинг АГ&Цо.КГаА кој е единствен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Управниот одбод на Скопски пазар АД го сочинуваат: Младен Дамев – Претседател на Управен одбор, Велимир Шиповиќ– член на Управен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути фото: Вечер Стопанска банка АД – Скопје е во најдобра кондиција од кога било претходно – здрава, силна и профитабилна, со силен ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Рафинеријата Окта ќе подели дивиденда. Акционерите на 27 мај ќе гласат за предлогот за исплата на дивиденда од 73 денари за акција, ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје е име, бренд кое поврзува генерации, историски развојни проекти и 77 години зрачи со доверба, претставувајќи столб на економијата, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa ПроКредит Банка преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Управниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој како што ...
сите 220 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена

Рускиот заменик-министер за надворешни работи, Сергеј Вершинин, денеска разговарал со генералниот директор на израелското Министерство за надворешни работи, ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе извади ли некој кеш за акциите во Реплек: Што ќе си купи со тие 3,9 милиони евра?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: