ВО МАКЕДОНИЈА ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ ОКОЛУ 40.000 ГРАЃАНИ: Направени се нарачки за повеќе од 2 милиони вакцини, но ќе се набавува и од „Торлак“


Во Македонија непречено тече процесот на имунизација на населението против корона вирусот. Од почетокот на вакцинацијата заклучно со 18.април се аплицирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа било договорено на последната средба од која, како што потсети, произлезеле и обврската да апелираат до граѓаните максимално да ги почитуваат превентивните ...
| | веќе видена | слични

Втората доза за вакцинираните со „Спутник В“ стигна во Скопје. Од Министерството за здравство велат дека изминативе неколку дена стигнале вкупно 20.000 дози од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како одговор на пратеничко прашање поврзано со доцнењето на набавката на вакцини во Македонија и посебно со набавката на кинески вакцини преку „фирма од три ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче потврди дека стигнале уште 13.000 руски вакцини од предвидената донација од Србија и ја опишата целата состојба со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денес во Собранието на поставеното пратеничко прашање поврзано со задоцнетата набавка на вакцините одговори дека нема ...
| | веќе видена | слични

Венко Филипче, министерот за здравство, денеска во Собранието одговараше на пратенички прашања и рече дека министерството соработува со Државната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија се вакцинирани 150.000 граѓани со прва доза од вакцината против корона вирусот и уште 30.000 граѓани кои се ревакцинирани, информираше денеска ...
сите 455 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 555 | | | веќе видена

Израелската војска рано утрово соопшти дека нејзините сили извршиле најсилни удари врз Појасот Газа од почетокот на конфликтот со екстремистите на таа ...
сите 306 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 482 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО МАКЕДОНИЈА ДОСЕГА ВАКЦИНИРАНИ ОКОЛУ 40.000 ГРАЃАНИ: Направени се нарачки за повеќе од 2 милиони вакцини, но ќе се набавува и од „Торлак“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: