Собрание на респиратор


Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека во Собранието се блокирани 28 закони и покрај политичкиот договор меѓу лидерите на двете најголеми ...
| | веќе видена | слични

Според Спикерот Талат Џафери, нема правен основ пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да формираат повеќе пратенички групи. Овој негов став следува откако вчера лидерот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Сите потпишани пратеници земаат дневници, но на крај во салата нема кворум. Има многу незавршени седници со еден до два закони додека 28 закони стојат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери е дециден дека нема да свика лидерска средба. Смета дека таквата пракса, на вонинституционално договарање и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат вкупно 329 пациенти, и има слободни кревети. Во ковид центрите во Скопје во изминативе 24 часа се ...
сите 675 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 290 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 472 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Десет члена на семејство беа убиени утрово во израелски воздушен напад во западниот појас Газа, јавија француски медиуми повикувајќи се на палестинските ...
сите 436 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собрание на респиратор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: