Мицкоски: Цел свет се вакцинираше, а овде трпаа провизии во приватни џебови


Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со имунизацијата се случува фијаско. Власта нема ниту план, ниту визија како да набави вакцини и да отпочне имунизацијата онака како што треба, односно онака ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во време на корона на владата и е полесно милијарди да не задолжуваат, да не набават вакцини и респиратори, ама партиската војска на СДСМ мора да се чува и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Филипче и Заев не собраа храброст да му се извинат на народот што не обезбедија навреме вакцини. Ние да имавме вакцини како што тие ветуваа и не излажаа, ние ...
| | веќе видена | слични

Не можев да поверувам во она што го гледав вчера, на онаа песна која што ја компонирале. Па дури, и не можам на оние луѓе да им се изначудам на паметот, изјави ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ рече дека имунизацијата на населението е целосно фијаско. -предупредувавме дека ќе дојде до ова. Предупредувавме дека немаат план, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во утринската дебатна емисија на „Радио Лидер“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

Моменталната политичка ситуација во државата, нестабилното парламентарно мнозинство, лошите владини мерки во однос на пандемијата, како и криминалните афери на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оваа недела е светска недела на имунизацијата, која оваа година го носи мотото- „Вакцинацијата не зближува“. Во светот владее најголемата пандемија од поновата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил објави линк од анализа на угледниот The New York Times во кој според податоците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се опуштаат рестриктивните антиковид мерки. Од утре полицискиот час да започнува од 23 часот, а угостителските објекти да може да работат подолго односно до ...
сите 362 | | | веќе видена

Мила Царовска продолжува да оди со глава во ѕид со Концепцијата за реформа во основното образование. Секојдневните реакции и негодувања од родителите и од ...
сите 204 | | | веќе видена

Дел на бојкот, дел на настава - вака помина денешниот ден во неколку училишта во земјава. Родителите кои го поддржуваат бојкотот велат дека притисоци има, но ...
сите 150 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов попладнево го нарече Гоце Делчев голем бугарски револуционер и македонски војвода. Тој попладнево на Фејсбук го ...
сите 94 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Талат Џафери на денешниот брифинг, посочувајќи го проблемот со кворумот и опструкциите од опозицијата чии пратеници ја напуштаат салата ...
сите 109 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 202 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 329 | | | веќе видена

Првата вакцина против Ковид 19 на регионалниот пункт во Штип ја прими 92 жител на истокот, а најстариот пријавен за имунизација е стогодишник. Граѓаните кои ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Цел свет се вакцинираше, а овде трпаа провизии во приватни џебови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: