Нелоски: Власта наместо во корист на граѓаните, работи во корист на криминогени структури


Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во интервју Неделен брифинг на порталот Инфомакс, вели дека во Македонија, мафијата си ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Изминатиов период бевме сведоци на повеќе преседани. Со сите јалови обиди кои ги имаат, само покажуваат дека прават стратешки грешки. Сакаа да кажат дека се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сите протести од овој вид секогаш биле мирни и достоинствени, рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на гостување на Инфомакс.мк во емисијата Неделен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Петровец, во врска со случајот од 27-ми април и настаните во Собранието порача дека ...
| | веќе видена | слични

Сашо Клековски, аналитичар во своето гостување во емисијата „Топ Тема“ зборуваше за случајот од 27 април и посочи дека во целиот овој случај има луѓе кои ...
| | веќе видена | слични

Македонија е единствена земја со толку „терористи“ по затворите и огромен број драконски казни, а нашите побарувања се во насока на безусловна правда за секој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И по 4 години не е расчистен случајот и неправедно осудени граѓани лежат со големи казни по македонските затвори, изјави Дафина Стојаноска, пратнеик на ...
| | веќе видена | слични

Ако го набљудувате случајот на луѓето кои се осудени за тероризам, можеби Македонија е единствената држава во светот со толку терористи во затвор, вели лидерот ...
| | веќе видена | слични

„Не треба да се коментираат изјави од Заев и таквите се со помало значење во Македонија. Јас како човек поддржувам безусловна борба за правда и безусловна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски: Власта наместо во корист на граѓаните, работи во корист на криминогени структури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: