СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да не влегува во собраниска сала секогаш кога на дневен ред закони во интерес на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во својата влези-излези партиска математика, пратениците од опозициската партија избегаа кога сфатија дека ќе направат кворум за закони за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Портпаролот на Министерството за правда Александар Видиновски најави дека преку измените на Кривичниот законик нападот брз новинарите ќе се третира како напад ...
| | веќе видена | слични

Измените на Законот за данокот на имот со кои се воведува трипати повисок данок за станбен простор што не се користи нема да има никакво значење за приходите ...
| | веќе видена | слични

Уште не усвоените законски измени за данокот на имот, според кои се предвидува три пати повисок данок за становите и за куќите што не се користат за живеење ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница беа изгласани измените и дополнувањата на Законот за електронски комуникации, а министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница, пратениците го поминаа во прво читање предложените измени на Законот за даноците на имот, со кои се предвидува трипати повисока стапка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Надлежните уверуваат дека вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови. Воедно, апелираат граѓаните да се вклучат во масовното вакцинирање, бидејќи само ...
сите 503 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 119 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 67 | | | веќе видена

По обилните поплави кои се случија во Германија, силното невреме зафати дел и во Австрија. Обилните дождови и поројните полави зафатија делови од градот ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да не влегува во собраниска сала секогаш кога на дневен ред закони во интерес на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: