Бектеши: Планираме помош од десет милиони евра за туристичко-угостителскиот сектор


Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од 17,8 милиони евра, колку што тежи шестиот пакет на економски мерки, само за угостителството се предвидени 9,9 милиони евра и сметаме дека тоа е соодветен, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во однос на барањата на туристичко угостителскиот сектор кој протестира вели дека шестиот пакет на економски ...
| | веќе видена | слични

 Сметаат дека новиот пакет ќе им го ублажи „ударот“ од корона кризата но се уште ги чекаат критериумите како да аплицираат за средствата. Бараат Владата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Финансиска поддршка за музичарите и туристичките водичи, за категоризираните туристички агенции, како и бесплатни ПЦР тестови за странските туристи, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

„Од исклучителна важност е поттикнување на ликвидноста на стопанството. Околу 2 милиони евра од шестиот пакет мерки се наменети за поддршка на компаниите кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Главна тема на владината седница денеска ќе биде олабавувањето на мерките воведени поради ковид пандемијата. Она што го предлага кризниот штаб е полицискиот ...
сите 613 | | | веќе видена

Европската комисија ги охрабрува Бугарија и Република Северна Македонија да ги решат своите отворени прашања за да може Северна Македонија да започне преговори ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Додека претседателот Зоран Заев во Брисел се сраќава со политичкиот врв на Европската унија и прави се да продолжи интегративниот процес, бранејќи ги ...
сите 227 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 128 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 109 | | | веќе видена

Отприлика од средина на Јануари навака, бројот на заразени со Корона вирусот во САД значајно опаѓа. Ова се должи главно на масовната вакцинација која се ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Планираме помош од десет милиони евра за туристичко-угостителскиот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: