СДСМ: Лицемерие без граници, ВМРО-ДПМНЕ поддржува угостители на кои досега им ги блокираше мерките за помош

Нема граница лицемерието на деструктивната и ненародна ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачката СДСМ. „ До вчера оваа партија правеше сè за да ги блокира мерките за ...
| | веќе видена | слични

Центарот за комуникации на СДСМ со нивниот шеф Зоран Заев се подлабоко тонат во своите лаги. Изминативе години не научија дека сто пати кажана лага не станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестиот пакет на мерки на СДСМ се потценувачки за граѓаните и стопанството. Со шестиот пакет на мерки власта докажа дека нема слух за потребите и барањата ...
| | веќе видена | слични

Шестиот пакет на мерки на Заев нема да им помогне на затворените 6.200 компании и над 60.000 граѓани кои останаа без работа, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Многу фалби, малку помош. СДСМ се фали со 6-ти пакет мерки, кој е вреден само 17,8 милиони евра или само 0,15% од БДП. Овој таканаречен пакет мерки е срамен и ...
| | веќе видена | слични

Помошта на Заев наречена 6-ти пакет не е доволна да покрие ниту сметки за струја, мерките се потценувачки, се вели во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај преземените мерки, Состојбите на пазарот на трудот значително се влошија за време на пандемијата. Во вториот и третиот квартал заедно, бројот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Јавноста сведочи на заложништво на парламентот и обидите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да ја контролира работата на Собранието, а присуството на двајца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 426 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 532 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 495 | | | веќе видена

Врз основа на анализата на болеста и опфатот со вакцинацијата, четвртиот бран е можен. Доколку се појави, болеста може повеќе да се појавува кај помладите ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Лицемерие без граници, ВМРО-ДПМНЕ поддржува угостители на кои досега им ги блокираше мерките за помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: