Баерн Минхен и ПСЖ потврдија дека нема да бидат дел од Суперлигата


Баерн Минхен и ПСЖ се два големи гиганти кои рекое НЕ на Суперлигата, денеска својот став и официјално го потврдија за да ги елиминираат сите шпекулации кои ...
| | веќе видена | слични

УЕФА засега ја доби војната со најбогатите и најголемите фудбалски екипи кои ја формираа Суперлигата која по 48 часа беше запрена, но бурата не се стивнува. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник сугестира на тоа дека Реал Мадрид би можел да се соочи со „одмазда“ од страна на УЕФА поради инволвираноста на првиот човек на клубот, ...
| | веќе видена | слични

Суперлигата експресно се распадна како проект, но голем дел од врвните фудбалери и тренери веднаш потоа ги насочија погледите кон новиот проект на УЕФА за ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Челзи, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите. – Не сум сигурен дека ми се допаѓа. Гледам дека има уште повеќе ...
| | веќе видена | слични

Германскиот стручњак, Томас Тухел зборуваше за реформата во Лигата на шампионите што ќе се случи, и ја спореди со Суперлигата, која траеше дури 48 часа. – Не ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид стравува од одмазда од Европската фудбалска федерација поради учеството во Суперлигата. Според „Ел Чирингито“, во таборот на „кралевите“ постои ...
| | веќе видена | слични

Новоформираната фудбалска Суперлига први ја напуштија англиските клубови, откако под притисок на британската јавност и влада, се откажаа само 48 часа по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 331 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн Минхен и ПСЖ потврдија дека нема да бидат дел од Суперлигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: