Жител на Косово ограбил охриѓанец на пазар


2 копии

Полицијата денеска затвори нелегално отворена вежбалница во скопската населба Кисела Вода, откако во објектот биле затекнати сопственикот и уште две лица, кои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека увидни екипи констатирале делење на летоци со пропагандна содржина против политичката партија СДСМ во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дваесет и еден мигрант се пронајдени при проверка на возило со скопски регистарски ознаки на автопатот А1, делница Градско – наплатна рампа „Отовица“, кое го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 294 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 186 | | | веќе видена

Утре со почеток од 15 часот македонската репрезентација го игра клучниот меч од кој зависат многу работи за посакуваниот пласман во нокаут фазата на Европското ...
сите 511 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Косово ограбил охриѓанец на пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: