Меѓународна ИТ компанија ќе вработи повеќе од 300 инженери

5 копии
2 копии

Финансиското друштво Тиго Фајнанс станува првата Финтек компанија на пазарот на небанкарски финансиски друштва која се стекна со „Excellent SME МАCEDONIA“, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска прими претставници на HTEC Group, американска компанија за софтверско инженерство, која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска прими претставници на американската компанија за софтверско инженерство HTEC Group, а главниот оперативен директор на групацијата, ...
| | веќе видена | слични

Водечката ICT компанија Aitonix и Acronis, глобалниот лидер во сајбер-заштита ја објавија официјално својата соработка и потпишувањето на договор за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Да имавме заеднички став за „27 април“ ќе излезевме со заедничка прес-конференција или заедничко соопштение. Моите ставови за „27 април“ воопшто не зависеа од ...
сите 338 | | | веќе видена

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 314 | | | веќе видена

Сите граѓани кои с е васкцинирале во Србија со Фајзер и Синофарм, ќе се ревакцинираат во Македонија, а тие што примиле Астра Зенека за ревакцинација треба да ...
сите 261 | | | веќе видена

Се опушаат рестриктивните антиковид мерки. Полицискиот час ќе започнува од полноќ, а кафулињата и рестораните ќе работат до 23.30 часот. Се дозволува и работа ...
сите 310 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 97 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 206 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе кривичен пријава во Јавното обвинителство за злоупотреба на службена должност и судир на интереси, за набавката на специјално ...
сите 222 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународна ИТ компанија ќе вработи повеќе од 300 инженери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: