СДСМ: Мицкоски призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки

Христијан Мицкоски вечерва призна што му бил проблемот - составот на Парламентот! Со тоа тој призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки. Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Центарот за комуникации на СДСМ со нивниот шеф Зоран Заев се подлабоко тонат во своите лаги. Изминативе години не научија дека сто пати кажана лага не станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестиот пакет на мерки на СДСМ се потценувачки за граѓаните и стопанството. Со шестиот пакет на мерки власта докажа дека нема слух за потребите и барањата ...
| | веќе видена | слични

Шестиот пакет на мерки на Заев нема да им помогне на затворените 6.200 компании и над 60.000 граѓани кои останаа без работа, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Многу фалби, малку помош. СДСМ се фали со 6-ти пакет мерки, кој е вреден само 17,8 милиони евра или само 0,15% од БДП. Овој таканаречен пакет мерки е срамен и ...
| | веќе видена | слични

Помошта на Заев наречена 6-ти пакет не е доволна да покрие ниту сметки за струја, мерките се потценувачки, се вели во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај преземените мерки, Состојбите на пазарот на трудот значително се влошија за време на пандемијата. Во вториот и третиот квартал заедно, бројот на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 533 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Нашиот идентитет не е за преговори и никогаш нема да биде. Сé додека некој се обидува, а гледаме дека се обидува, македонскиот јазик и македонскиот идентитет ...
сите 615 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 482 | | | веќе видена

Многумина од демонстрантите доаѓаат во квартот Бриџвју, каде живее една од најголемите палестински заедници во Чикаго. Стотици демонстранти маршираа по ...
сите 248 | | | веќе видена

Од детство, од четири години, па се до вчера, бевме заедно. Јас го знам многу поразлично. Мене ми бил другар цел живот, помал е, сум го сакал, сум го дружел, ...
сите 67 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 155 | | | веќе видена

Македонскиот потполковник кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на коронавирусот, туку кај него е детектиран нигериски сој на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски призна дека правеше сѐ да ги блокира економските мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: