„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“: Истражување во Србија покажа која вакцина најбрзо создава имунитет


Научниците од Институтот за примена на нуклеарна енергија (ИНЕП), ги објавија првите резултати од студијата во чии рамки го проучувале нивото на антитела и ...
| | веќе видена | слични

Бразилската национална здравствена регулаторна агенција се изјасни против увоз на руската вакцина против коронавирусот Спутник V. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се очекува Светската здравствена организација (СЗО) во наредните две недели да одлучи дали итно ќе одобри употреба на две кинески вакцини против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Бил Гејтс, еден од најбогатите луѓе во светот и најмоќен филантроп, се најде на удар на критики откога рече дека ќе ги повлече патентите за технологијата за ...
| | веќе видена | слични

Русија досега вакцинирала 12,1 милион луѓе против ковид-19, објави вицепремиерката Татјана Голикова, што е околу 10% од возрасното население во земјата. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Бил Гејтс го отфрли предлогот за укинување на ограничувањата за патенти на вакцините против коронавируси. Тој рече дека не верува дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заклучно со вчера, 30 отсто од полнолетната популација, односно 416.965 лица, биле ревакцинирани во Белград, објави денеска заменик-градоначалникот Горан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 620 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека и покрај појавата на индискиот сој во Македонија, односно по вчерашниот регистриран втор случај во земјава, ...
сите 397 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“: Истражување во Србија покажа која вакцина најбрзо создава имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: