„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“: Истражување во Србија покажа која вакцина најбрзо создава имунитет


Научниците од Институтот за примена на нуклеарна енергија (ИНЕП), ги објавија првите резултати од студијата во чии рамки го проучувале нивото на антитела и ...
| | веќе видена | слични

Бразилската национална здравствена регулаторна агенција се изјасни против увоз на руската вакцина против коронавирусот Спутник V. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Кинеските вакцини утре ќе тргнат од Пекинг, а во Скопје се очекува да пристигнат на 30 април или најдоцна на 1 мај, рече денеска министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинеските вакцини утре треба да тргнат од Пекинг кон Истанбул, најави денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Како што образложи, вакцините в петок од ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот центар „Јордан Мијалков“ во Штип комплетно е адаптиран и целосно е подготвен за вакцинирање на граѓаните од Источна Македонија и Струмичкиот Регион, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Според последната информација од вчера, кинеските вакцини на 28 април треба да тргнат од Пекинг кон Истанбул, на 30-ти од Истанбул во Белград и оттука ...
| | веќе видена | слични

Русија досега вакцинирала 12,1 милион луѓе против ковид-19, објави вицепремиерката Татјана Голикова, што е околу 10% од возрасното население во земјата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 608 | | | веќе видена

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 530 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани ...
сите 356 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 343 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 199 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 233 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“, „Спутник В“ или „Синофарм“: Истражување во Србија покажа која вакцина најбрзо создава имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: