Суперлигата е забетонирана, ако некој сака да излезе од неа, ќе плаќа огромни пенали


Флорентино Перез вели дека 12. клуба кои ја основаа Суперлигата, имаат потпишано обврзувачки договори дека ќе бидат дел од неа и не може да излезат. Останато ...
| | веќе видена | слични

УЕФА засега ја доби војната со најбогатите и најголемите фудбалски екипи кои ја формираа Суперлигата која по 48 часа беше запрена, но бурата не се стивнува. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот весник сугестира на тоа дека Реал Мадрид би можел да се соочи со „одмазда“ од страна на УЕФА поради инволвираноста на првиот човек на клубот, ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека вложувањата на Пике изминативе неколку години во одредени бизнис зделки му донеле таков профит што би го направиле првиот фудбалер милијардер ...
| | веќе видена | слични

Суперлигата експресно се распадна како проект, но голем дел од врвните фудбалери и тренери веднаш потоа ги насочија погледите кон новиот проект на УЕФА за ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Челзи, Томас Тухел го критикуваше новиот формат за Лигата на шампионите. – Не сум сигурен дека ми се допаѓа. Гледам дека има уште повеќе ...
| | веќе видена | слични

Германскиот стручњак, Томас Тухел зборуваше за реформата во Лигата на шампионите што ќе се случи, и ја спореди со Суперлигата, која траеше дури 48 часа. – Не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имунизацијата е клучна за побрзо да стекнеме колективен имунитет и да ја оставиме оваа тешка здравствена криза зад нас. Само така, со заедничка одговорност ...
сите 563 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти, или пак, дозвола за работа ...
сите 349 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 768 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 93 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 480 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суперлигата е забетонирана, ако некој сака да излезе од неа, ќе плаќа огромни пенали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: