СДСМ: Мицковски правеше се за да го блокира петтиот пакет економски мерки

СДСМ денеска излезе со реакција за претходно изнесените ставови на лидерот на опозициската Христијан Мицковски. „Тој призна дека правеше сѐ да ги блокира ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во утринската дебатна емисија на „Радио Лидер“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

Моменталната политичка ситуација во државата, нестабилното парламентарно мнозинство, лошите владини мерки во однос на пандемијата, како и криминалните афери на ...
| | веќе видена | слични

Центарот за комуникации на СДСМ со нивниот шеф Зоран Заев се подлабоко тонат во своите лаги. Изминативе години не научија дека сто пати кажана лага не станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестиот пакет на мерки на СДСМ се потценувачки за граѓаните и стопанството. Со шестиот пакет на мерки власта докажа дека нема слух за потребите и барањата ...
| | веќе видена | слични

Шестиот пакет на мерки на Заев нема да им помогне на затворените 6.200 компании и над 60.000 граѓани кои останаа без работа, се вели во денешната реакција од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон“ на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи која говореше за моменталната ...
| | веќе видена | слични

– „СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е и зошто Собранието функционира онака како што ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Многу фалби, малку помош. СДСМ се фали со 6-ти пакет мерки, кој е вреден само 17,8 милиони евра или само 0,15% од БДП. Овој таканаречен пакет мерки е срамен и ...
| | веќе видена | слични

Помошта на Заев наречена 6-ти пакет не е доволна да покрие ниту сметки за струја, мерките се потценувачки, се вели во денешната реакција од опозициската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 633 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 347 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 229 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 133 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицковски правеше се за да го блокира петтиот пакет економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: