СДСМ: Опозицијата продолжува со своите блокади и деструктивно однесување


Соопштение на СДСМ „Продолжува помошта кон работниците и компаниите, поразени се деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ. Започнува реализацијата на мерките од петтиот ...
| | веќе видена | слични

Како и целиот Западен Балкан, така и Северна Македонија ја доживеа најдлабоката рецесија од осамостојувањето до денеска. За да се справи со пандемијата, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од 17,8 милиони евра, колку што тежи шестиот пакет на економски мерки, само за угостителството се предвидени 9,9 милиони евра и сметаме дека тоа е соодветен, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот во Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Црна Гора, Македонија и во Србија – шесте земји од Западен Балкан – се очекува да се врати во 2021 година по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјите од Западен Балкан, по историската рецесија, годинава ќе имаат економски раст со намален интензитет, се наведува во денеска објавениот извештај на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На почетокот на следната година се очекува закрепнување на македонската економија по историски најголемата рецесија од осамостојувањето и враќање на ниво како ...
| | веќе видена | слични

Раст од 3,5 проценти на бруто домашниот производ следната година и бавно закрепнување оваа година. Јавен долг не поголем од 65 проценти. Вакви се проекциите на ...
| | веќе видена | слични

Проекциите на Светска банка се дека следната година растот ќе биде 3,5. Најновиот извештај на Светска банка за Западен Балкан, што денеска беше презентиран, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во однос на барањата на туристичко угостителскиот сектор кој протестира вели дека шестиот пакет на економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 565 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 630 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 347 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 201 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Опозицијата продолжува со своите блокади и деструктивно однесување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: