Угостителите и туристичките агенции денеска излегуваат на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата


Туристичко-угостителскиот сектор денеска напладне ќе протестира пред Министерството за финансии се до исполнување на нивните барања. Бараат еднократна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Дали ќе продолжат блокадите и протестите од угостителите и туристичките работници ќе знаме по Велигден. Овој сектор во земјава бара ...
| | веќе видена | слични

Овој сектор во земјава бара прифаќање на нивните барања за поголема финансиска поддршка од државата во ова време на пандемија од кое тие се најпогоден сектор. ...
| | веќе видена | слични

Угостителско – туристичкиот сектор кој е меѓу најпогодените од пандемијата со уште еден протест пред Владата побара средба со економските министри Бесими, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Угостителите, туристичките агенции и сметководителите денеска протестираа пред Владата барајќи средба со економскиот тим на Владата. Очекуваат да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четиринаесет месеци туристичко-угостителскиот сектор се бори со предизвици кои ги создава кризата предизвикана од пандемија и недоволната и ненавремената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со протестите пред Министерството за финансии и денеска пред Владата, угостителите од рестораните, кафулињата, ноќните клубови, рестораните за свадби, ...
| | веќе видена | слични

Досегашната поддршка не е доволна, со оглед на рестрикциите и забраните за работа, егзистенцијата на многу фирми и семејства е доведена во прашање, порачаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 608 | | | веќе видена

Како коленичење, ја оцени во видео колумна бугарскиот медиум 24 Часа посетата на премиерот Зоран Заев на Софија и обидот да се најде решение за блокадата на ...
сите 529 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да покажува на дело дека е партија која не се менува, партија која нема намера ниту пак планира некогаш да се ослободи од насилничката, ...
сите 343 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.074 тестирања, а регистрирани ...
сите 355 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 77 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 226 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите и туристичките агенции денеска излегуваат на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: