Мицкоски: Бугарија нема право да бара никакви дополнителни отстапки од нас


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата „Клан Дебата“, на националната телевизија „Клан“, истакна дека Бугарија нема право ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Моменталната политичка ситуација во државата, нестабилното парламентарно мнозинство, лошите владини мерки во однос на пандемијата, како и криминалните афери на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во утринската дебатна емисија на „Радио Лидер“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој се осврна на моменталната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични

„Големо е незадоволството кај граѓаните, сето ова ескалира, затоа масовно луѓето излегоа  пред се дадат поддршка на лицата кои што се неправедно осудени за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вечерва во емисијата „Јанко јади бурек“ на телевизија Сонце телефонско јавување имаше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

- Јас уште после оние украдени би рекол корона избори кои ги злоупотреби Заев и едвај извади нерешен резултат со блага негова предност не би рекол дека оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во минатото тоа се потврди како судска пракса кога се враќаше случајот Сопот, Монструм затоа што така лажеше Зоран Заев како опозиционер и со тоа се воведе ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски: Кацарска што ги судеше по сто години уставобранителите, Заев ја унапреди во уставен судија, очигледна е монтираноста на случајот Во минатото тоа се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонија заедно со Албанија доби поддршка за отворање на преговорите за членство од министрите за надворешни работи на членките на Групата седум индустриски ...
сите 94 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 102 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бугарија нема право да бара никакви дополнителни отстапки од нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: