Што е тоа што предизвика пад на биткоинот во текот на вчерашниот ден?

2 копии

Време зa читање: 2 минути Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговата долгорочна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Основачот на турската размена на криптовалути, Фарук Фатих Озер, наводно избегал од земјата со украдени две милијарди долари. Озера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основач на турска берза за криптовалути, Фарук Фатих Озер, наводно избегал од земјата со украдени дури две милијарди долари. Озер (27) е снимен од камера на ...
| | веќе видена | слични

Биткоин изгуби повеќе од 20 проценти од својата вредност во последните десет дена, но тоа можеби не е лошо за неговите долгорочни перспективи. Според ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Основачот на турската берза на криптовалути, Фарук Фатих Озер, наводно избегал од земјата со украдени дури две милијарди долари. Озер ...
| | веќе видена | слични

Банката на Англија (BOE) и Министерството за финансии на Велика Британија започнуваат заедничка консултација и работна група за дигитална готовина, која еден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што е тоа што предизвика пад на биткоинот во текот на вчерашниот ден?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: