Стигнаа 10.530 вакцини на „Фајзер“

Се подготвува спортската сала на Медицинското училиште во Битола која ќе биде регионален центар за масовна вакцинација. Техничките подготовки привршуваат, а ...
| | веќе видена | слични

Со пристигнувањето на втората пратка вакцини од Астра Зенека, во Дебар продолжи имунизацијата на повозрасната популација. -Со оваа пратка имаме на располагање ...
| | веќе видена | слични

Од изутрината започна имунизацијата со пратката од Фајзер вакцините. Пристигнатите 600-тини дози наменети се за лицата од третата доба на возраст од 72-77 ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 26. април 2021 (ИНПРЕС) – Стабилна е состојбата во охридската Општа болница, во модуларната болница има слободни кревети, а моментално се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 322 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 525 | | | веќе видена

Станува збор за предлог законско решение коешто доаѓа од владејачкото мнозинство односно од СДСМ и не доаѓа на предлог од ВМРО-ДПМНЕ. Оние тези коишто се ...
сите 104 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 411 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стигнаа 10.530 вакцини на „Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: