Рашковски се им препишал на децата

2 копии

Предлог текстот на законот за верификација на имотот на јавните службеници е во фаза на проучување. Слободен печат од владини извори дознава дека работна група ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домашни и странски експерти ја подготвија физибилити студијата за подготовка на Предлог Закон за потекло на имот. Студијата која е подготвена со експертска и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Студијa подготвена од домашни и странски експерти која се однесува на подготовка на Предлог Закон за потекло на имот, денеска беше презентирана пред ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Северна Македонија првпат добива Закон за потекло на имот.Ќе се испитува нелегално стекнат имот и капитал, објави денеска вицепремиерот за борба против ...
| | веќе видена | слични

– На наша иницијатива, а со експертска и техничка помош од Советот на Европа, првиот чекор е направен. Подготвена е физибилити студија за Законот за потекло на ...
| | веќе видена | слични

Веројатно уште кога „бродот почна да се ниша“, екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, уште во декември лани почнал да го префрла целиот свој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
сите 530 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 320 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 263 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
сите 410 | | | веќе видена

СДСМ и институциите што ги предводи, посветено работат за непречено одвивање на масовната имунизација на населението против коронавирусот, добавување на нови ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рашковски се им препишал на децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: