35 починати и 135 нови случаи на Ковид-19

4 копии
2 копии

Министерството за здравство информираше дека во изминатото деноночие починале уште 37 лица од коронавирус во Македонија. 11 од нив се од Скопје (48г, 61г, 61г, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Коронавирусот е потврден кај 1.987 лица во последните 24 часа, а од последиците на оваа болест починале 30 пациенти. Тестирани се 11.657 лица. На апарати за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите над 40 години кои се пријавија за вакцинација во Скопје добија термини. Првиот човек на здравството, Венко Филипче денеска информираше дека термини за ...
сите 528 | | | веќе видена

Палестинското движење Хамас, чие политичко крило има власт во Појасот Газа, испука огромен број ракети кон израелските градови Ашкелон и Ашдод. На удар на ...
сите 506 | | | веќе видена

Арогантната и тврдоглава министерка за образование и наука, Мила Царовска продолжува со самоволието и по протестот на родители, наставници и ученици. Мила ...
сите 350 | | | веќе видена

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
сите 262 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 306 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 489 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Карпош во одговор на новинарско прашање во однос на средбата помеѓу ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 починати и 135 нови случаи на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: