Полициски час од 21 часот и отворени летни тераси на кафеаните од 27 април до 15 мај, предлага Кризиниот штаб


Главниот координативен кризен штаб предлага до Владата тековните мерки да продолжат да важат до 27 април 2021 година, доколку бројките на новозаразени и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во државава досега се вакцинирани 53 193 граѓани, а на веб страницата вакцинација.мк се пријавиле 203 047. Процесот на вакцинација се одвива добро, а во тек ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Намалување на рестрикциите и ослободување од полициски час за Рамазан Бајрам и Велигден се мудри одлуки на Комисијата за заразни болести, смета премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести секогаш работи стручно, навремено и мудро, истакна денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за предлогот да ...
| | веќе видена | слични

„Според последната информација, вакцините на компанијата Синофарм тргнуваат на 28-ми април од Пекинг кон Истанбул. На 30-ти од Истанбул во Белград, а во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одговораше на прашање за тоа дали Владата ќе ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и Главниот кризен штаб во однос на ...
| | веќе видена | слични

Откако кризниот штаб вчера предложи полицискиот час од утре да трае од 21 до 5 часот утрината, да се отворат летните тераси на угостителските објекти, а за ...
| | веќе видена | слични

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 266 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев попладнево се сретна со шефот на дипломатија, Јосеп Борел, а двајцата изразиле надеж дека Северна Македонија ќе ги отвори формално ...
сите 336 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 235 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициски час од 21 часот и отворени летни тераси на кафеаните од 27 април до 15 мај, предлага Кризиниот штаб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: