Се повеќе граѓани плаќаат дополнително здравствено осигурување за во приватните клиники

Значителен пад од 30 до над 40% бележи патничкото осигурување, како и продажбата на зелениот картон. Расте животното, дополнителното здравствено, и имотното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Концернот од Волфсбург бара оштета од милијарда евра од поранешниот генерален директор Мартин Винтеркорн, за време на чиј мандат се случи „измамата на векот“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Животното осигурување е се почеста опција на граѓаните за дополнителна заштеда и заштита на своето семејство. Штедењето и финансиската безбедност во случај на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триглав Осигурување Живот АД Скопје водејќи се од својата основна цел, да биде Ваш прав партнер кога е најтешко, овозможи двојна осигурена сума во случај на ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо поважно од иднината на нашите деца. Секој од нас сака да обезбеди подобар живот и посигурна иднина за децата, но ова е тешка задача. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Меѓу најголемите поединечни исплатени штети пет се за осигурување од задолжителна автомобилска одговорност, четири од осигурување ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
сите 365 | | | веќе видена

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, денеска повика на итен прекин на насилството и прекин на огнот меѓу Израел и Палестина. – Целта е да се заштитат ...
сите 620 | | | веќе видена

Немам намера да не го почитувам Уставот, да изигрувам некаков претседател кој има т. н. џебно вето и да не се произнесувам, вели Претседателот. Ако Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

Турската агенција за соработка и координација ТИКА ќе продолжи да ги поддржува заложбите на Владата за унапредување на квалитетот на националниот образовен ...
сите 299 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 100 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 120 | | | веќе видена

На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се повеќе граѓани плаќаат дополнително здравствено осигурување за во приватните клиники

Од:
До кого (е-маил):
Порака: