ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рестрикциите остануваат, реакциите за пратениците кои дојдоа во Собранието во скафандери не запираат


ОСТАНУВААТ НА СИЛА РЕСТРИКЦИИТЕ За Велигден и Бајрам ќе имаме полициски час од 21 до 5 часот изутрина. Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести секогаш работи стручно, навремено и мудро, истакна денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за предлогот да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Намалувањето на рестрикциите и ослободувањето од полицискиот час за Рамазан-бајрам и за Велигден е мудра одлука на Комисијата за заразни болести, смета ...
| | веќе видена | слични

„Според последната информација, вакцините на компанијата Синофарм тргнуваат на 28-ми април од Пекинг кон Истанбул. На 30-ти од Истанбул во Белград, а во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев одговораше на прашање за тоа дали Владата ќе ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и Главниот кризен штаб во однос на ...
| | веќе видена | слични

Откако кризниот штаб вчера предложи полицискиот час од утре да трае од 21 до 5 часот утрината, да се отворат летните тераси на угостителските објекти, а за ...
| | веќе видена | слични

Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на КОВИД-19 истекуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во државава досега се вакцинирани 53 193 граѓани, а на веб страницата вакцинација.мк се пријавиле 203 047. Процесот на вакцинација се одвива добро, а во тек се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се помасовна станува поддршката на иницијаторите кои минатиот четврток покренаа бојкот на наставата во училиштата поради носењето на новиот закон за учебници ...
сите 293 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев.На програмата ќе бидат дела од ...
сите 105 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Од следната недела е можно олабавување на рестриктивните мерки, ако продолжи да паѓа бројот на заразени од ковид. Епидемијата полека стивнува, во ек е ...
сите 412 | | | веќе видена

Владата ќе плати половина милион евра за некој да осмисли и да реализира две кампањи: за успешна вакцинација и за борба против корупција. На сајтот на Бирото ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рестрикциите остануваат, реакциите за пратениците кои дојдоа во Собранието во скафандери не запираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: